تهران، شیخ بهایی، سئول، جنب پل سئول
۰۲۱۲۲۶۱۸۷۶۰ – ۰۹۱۲۵۷۹۵۵۹۷
شنبه تا پنجشنبه 8 الی 20

وقتی ماشین در برف گیر میکند چگونه میتوان به درآوردن ماشین از برف اقدام کرد؟ بهترین روش درآوردن ماشین از برف چیست؟ اغلب زمانی که ماشین در برف یا شن گیر می کند وسایل و تجهیزاتی جهت سهولت کار برای خارج کردن ماشین وجود ندارد اما باید سعی کنید از وسایل دم دستی که دارید به یکی از روش های زیر استفاده کنید. گیر کردن ماشین در حالت های مختلف اتفاق می افتد. گل، شن و برف همه حالت هایی هستند که می توانند خودرو در آن گیر بیافتد.

درآوردن ماشین از برف با بیل

نکته بسیار مهم این است که اگر گیربکس ماشین شما اتومات است نباید به گیربکس اتومات فشار بیاورید، اگر چند بار سعی کردید که بدون روش خاصی تنها با گاز دادن ماشین را از برف خارج کنید اما موفق نشدید بهتر است که این کار را ادامه ندهید. فشار بیش از اندازه روی گیربکس اتومات موجب سوختن گیربکس شود.

اگر شما بنز دارید برای تعمیر آن حتما به بهترین تعمیرگاه بنز مراجعه کنید، و بازدید دوره ای و تعمیر گیربکس بنز کلیک کنید و بخوانید.

روش های درآوردن ماشین از برف یا شن

1- استفاده از چوب برای خروج لاستیک

به دو حالت می توانید این کار را انجام دهید. یکی بستن چوب به لاستیک ماشین است،یکی دیگر چوب را زیر لاستیک بگذارید و سعی کنید با گاز دادن از روی چوب رد شوید. برای بستن چوب به لاستیک ماشین باید از چوب مستحکم استفاده کنید که مقاومت آن زیاد باشد.

2- استفاده از بیل یا دست برای خالی کردن اطرف لاستیک

بهتر است از بیل یا هر وسیله ای که جلوی دستتان هست استفاده کنید و اطرف لاستیک را از شن یا برف خالی کنید سپس گاز دهید و بیرون بیایید.

3- از یک یدک کش استفاده کنید

اگر یدک کش در اطرف شما وجود دارد بهترین روش این است که از یک ماشین دیگر برای خروج استفاده کنید. البته باید دقت کنید که ماشین کشنده توانایی موتور بالایی داشته باشد تا بتواند شما را از این وضعیت خارج کند و به آن ماشین نیز آسیب گیربکس وارد نشود.

4- برای خودروهای دیفرانسیل عقب

روی چرخ های محرک که عقب خودرو می باشد فشار وارد کنید تا سنگین تر شود و با گاز دادن از این وضعیت خلاص شوید. نکته مهم اینکه هیچ گاه برای درآوردن ماشین از برف وقتی که ماشین دیفرانسیل جلو هست از این روش استفاده نکنید و به کاپوت خودرو فشار وارد نکنید. زیرا موجب آسیب جدی به کاپوت و موتور خودرو می شود.

بیشتر بدانید: تعویض لاستیک بنز

ترفند درآوردن ماشین از ماسه

درآوردن ماشین از برف

برای خروج ماشین از ماسه علاوه بر انجام روش های بالا می توانید از کفی های ماشین نیز استفاده کنید، برای انجام این کار فقط کافیست دو تا از کفی های ماشین را دربیاورید و زیر دو لاستیکی که گیر کرده است بیندازید، سپس گاز دهید و از روی ماسه ها عبور کنید.

خالی کردن باد لاستیک نیز روش دیگری است که فقط در صورت داشتن پمپ باد پیشنهاد می کنیم از این روش استفاده کنید.

جالب است بدانید: چرا بنز زاپاس ندارد

بیرون آوردن ماشین با استفاده از تسمه راهکار دیگری برای درآوردن ماشین از برف و ماسه است. روش کار به این صورت است که یک کیسه خالی را با شن و ماسه پر کنید و سر آن را به وسیله تسمه ای ببندید و درون گودالی درون ماسه ها چال کنید و روی آن را بپوشانید، سر دیگر تسمه را به لاستیک ببندید و گاز دهید به آسانی ماشین از ماسه ها خارج می شود.

درآوردن ماشین از چاله

برای بیرون آوردن ماشین از چاله باید کلاچ را فشار دهید و سپس ماشین را در حالت دنده عقب یا دنده یک بگذارید و به طور مدام گاز دهید تا ماشین شتاب بگیرد، سپس کلاچ را رها کنید.

بیشتر بدانید: رفع بخار شیشه ماشین

درآوردن ماشین از برف

نتیجه گیری

برای اگر در منطقه ای هستید که احتمال می دهید که این مشکلات برای شما امکان دارد پیش بیاید حتما تجهزات اولیه مانند طناب بکسل، و بیلچه و هر آنچه که دم دستتان هست و از آن به روش های بالا می توانید استفاه کنید همراهتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *