تهران، شیخ بهایی، سئول، جنب پل سئول
۰۲۱۲۲۶۱۸۷۶۰ – ۰۹۱۲۵۷۹۵۵۹۷
شنبه تا پنجشنبه 8 الی 20

تعمیر سانروف بنز

تعمیر سانروف بنز یکی از مهم ترین موارد است که برای آن حتما باید به متخصص مراجعه کنید. سانروف ها در قسمت سقف خودرو قرار می گیرند و سبب ورود جریان هوا و نور به داخل ماشین می شوند. با تنظیم سانروف می توانیم میزان ورود نور و هوا را به داخل ماشین کم و زیاد کنیم. سانروف ها چند مدل هستند، برخی دستی و برخی به طور خودکار کار می کنند.

سانروف ها در مدل های مختلفی اعم از داخلی و تفکیک پذیر و پاپ آپ و فلودینگ و اسپویلر تولید می شوند. با توجه به نوع خودرو و ویژگی های آن، نوعی از سانروف ها روی آن ها تعبیه می شود. در ادامه علاوه بر آشنایی با انواع سانروف به توضیح در مورد تعمیر سانروف بنز می پردازیم.

تعمیرات سانروف بنز

سانروف های داخلی به سانروف هایی گفته می شود که به صورت کشویی هستند و صفحه پنل آن بین قسمت داخلی و خارجی اتومبیل قرار دارد. نوع بعدی سانروف ها، سانروف های تفکیک پذیرند که ابعاد بزرگ تری دارند. این نوع سانروف ها را می توان به طور کامل از سقف اتومبیل جدا و تفکیک کرد، به همین علت به آن ها سانروف تفکیک پذیر می گویند.

سانروف های پاپ آپ دارای درپوش هستند که با بردن آن به سمت بالا باز می شوند. سانروف های فلودینگ دارای سطحی از جنس پارچه هستند که باید برای باز کردن سانروف آن پارچه را جمع کرد. به خاطر نحوه باز و بسته کردن این سانروف ها، با نام سانروف های جمع شونده هم شناخته می شوند. سانروف های اسپویلر، پنل هایی هستند که در قسمت بیرونی سقف قرار دارند و به شکل کشویی می باشند. اگر سانروف بنز شما دچار مشکل شد در اولین فرصت به بهترین تعمیرگاه بنز مراجعه کنید.

ریست سانروف بنز

تعمیر سانروف بنز باید به بهترین شکل ممکن انجام شود در غیر این صورت عملکرد آن با اختلال رو به رو می شود. معمولا سانروف ها را برای دریافت بیشتر نور و بهتر دیدن خارج از اتومبیل می سازند. تعمیر سانروف بنز کار آسانی نیست مخصوصا  سانروف های شیشه ای ثابت که تعمیر آن ها دشواری بیشتری دارد. علت های مختلفی می توانند سبب خرابی سانروف بنز شوند، به هر حال پس از خرابی این قطعه باید زودتر آن را تعمیر کرد.

لوازم سانروف بنز

تعمیرگاه های معتبری در کشور برای تعمیر سانروف بنز وجود دارند که باید به آنها مراجعه کنیم. تعمیرگاه های نامعتبر نه تنها مشکل اتومبیل ما را حل نمی کنند که ممکن است دردسر های بیشتری برای ما ایجاد کنند. از آن جایی که بنز جز اتومبیل های لوکس به شمار می آید تعمیر آن به هزینه بیشتری نیاز دارد. پس قیمت ارزان برای تعمیر سانروف بنز می تواند نشان دهنده کیفیت پایین باشد.

خدمات ما در بنز سرویس شامل تعمیر موتور بنز، صافکاری نقاشی بنز، دیاگ تخصصی بنز، امداد خودرو بنز، سرویس دوره ای بنز و … می باشد

تعمیر شل شدگی سانروف بنز

تا این قسمت از متن با سانروف آشنا شدیم، اکنون به بررسی مشکلات رایج برای تعمیر سانروف بنز خواهیم پرداخت. شل شدن شیشه های سانروف بنز یکی از رایج ترین مشکلات مربوط به این قطعه است.

اگر پیچ و مهره ها و اتصالات شیشه های سانروف شل شده باشند، شیشه هم مانند قبل ثابت نمی ماند. در این شرایط برای محکم کردن سانروف باید پیچ و مهره ها را مانند قبل سفت کنیم. البته برخی از سانروف ها چسبی هستند که برای سفت کردن آن ها باید با زدن چسب، سانروف ها را سفت کرد. در این صورت می توانید سانروف را گریس کاری و روغن کاری کنید تا دیر تر فرسوده شود.

کالیبریشن سالانه سانروف

کالیبریشن سالانه سانروف باعث افزایش عمر موتور سانروف و قطعات استحکاکی آن میشود که توسط دستگاه تخصصی مرسدس بنز انجام می گیرد تعمیرات سانروف،رفع صدای سانروف هنگام باز و بسته شدن تعویض گلس سانروف اتومبیلتان را به متخصصین ما بسپارید.

تعمیر موتور سانروف بنز

سانروف بنز یک قطعه مهم و حساس در این خودرو می باشد که در صورتی که خراب شود باید توسط یک متخصص حرفه ای و کاربلد تعمیر شود و از قطعات اصل و مرغوب در تعمیر سانروف بنز استفاده شود.

تعمیر کابل های سانروف بنز

یکی دیگر از مشکلات مربوط به تعمیر سانروف بنز، خرابی کابل های آن است که تعمیر آن کمی سخت تر است. تعمیر کار سانروف باید سیم ها و کابل ها را به خوبی بررسی کند و از سالم بودن آن ها مطمئن شوند. در قسمت جعبه دنده و روی موتور کابل هایی قرار دارند که به یکدیگر مرتبط هستند. اگر مسیر ارتباط این کابل ها به مشکل بخورد و اتصال آن ها با اختلال مواجه شود عملکرد سانروف تحت تاثیر قرار گرفته می شود.

هم چنین اگر این کابل ها ضعیف و یا فرسوده شوند و یا اصطکاک طولانی داشته باشند، قطع می شوند. اگر سیم ها مشکل عمیقی داشته باشند تعمیر آن ها اهمیت بیشتری پیدا می کند و هر کسی توان انجام آن را ندارد.

تعمیر نشتی سانروف بنز

نشتی یکی دیگر از مشکلات مربوط به سانروف است که در سانروف های داخلی و جمع شونده به چشم می خورد. زمانی که مشکل نشتی سانروف را حل کنید حتی صدای چکیدن آب و باران در محیط داخل ماشین به گوش نمی خورد. اگر سانروف نشتی داشته باشد هنگام شست و شو ماشین و یا هنگام بارش باران، قطرات آب به داخل ماشین راه پیدا می کند.

برای تعمیر سانروف بنز به علت نشتی، باید اطراف صفحه شیشه ای را به خوبی بررسی کرد. اگر چفت و بست خوبی وجود نداشته باشد و شیشه کمی شل باشد مشکل نشتی ایجاد خواهد شد.

تعمیر شکستگی شیشه سانروف

اگر شیشه سانروف شکسته شده باشد و دارای ترک باشد می توان به کمک سیلیکون آن را تعمیر کرد. گاهی ممکن است بخش آبیاری و زهکشی مسدود شده باشند و مشکلاتی ایجاد کنند. پس برای تعمیر سانروف بنز باید این قسمت ها را هم به طور دقیق مورد بررسی قرار داد. ساختار سانروف های کشویی به صورتی است که هنگام بستن، بخشی از آن بسته نمی شود.

همین بخش مانند یک سینی عمل می کند و سبب جلوگیری از ورود آب به داخل ماشین می شوند. اگر این سینی و تمامی قسمت های مربوط به آن مشکلی داشته باشند آب به ماشین نفوذ پیدا می کند.

تعمیر فیوز سانروف بنز

اگر سانروف کارایی خود را از دست بدهد، دیگر وجود آن چه فایده ای برای ما دارد؟. اگر چنین مشکلی پیش آمد و سانروف کارایی خود را از دست داد باید فیوز را چک کنیم. گاهی ممکن است روغن کاری به خوبی و به موقع انجام نشود و فیوز به مشکل بخورد. گاهی نیز ممکن است کابل ها و یا قسمت سوئیچ موتور سانروف  دچار مشکل الکتریکی شود.

این مورد هم سبب عدم کارکرد سانروف می شود و برای تعمیر آن باید به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید. زیرا دسترسی به موتور و بررسی آن کمی مشکل است و باید توسط افراد ماهر انجام شود. البته برای این که تعمیر سانروف بنز، آسان تر انجام شود، موتور بعضی از سانروف ها در پشت کنسول قرار می گیرد.

مشاوره رایگان

۰۲۱۲۲۶۱۸۷۶۰ – ۰۹۱۲۵۷۹۵۵۹۷

خدمات مرسدس بنز تخصص ماست
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *