تهران، شیخ بهایی، سئول، جنب پل سئول
۰۲۱۲۲۶۱۸۷۶۰ – ۰۹۱۲۵۷۹۵۵۹۷
شنبه تا پنجشنبه 8 الی 20

هزینه اورهال بنز

در مواقعی که خودرو بنز دچار عیوب یا مشکلات فنی در هر قسمتی می شود می توان آن را اورهال کرد و اورهال نیز شامل تعمیرات اساسی و کامل در خودرو است. در این فرایند ممکن است قطعات تعمیرات یا تعویض شود. هزینه اورهال نیز بسته به اینکه این عملیات به طور کامل یا نصفه انجام شود متفاوت خواهد بود یا بسته به اینکه قطعات تعمیر یا تعویض شود هزینه متفاوت است.

 

مراحل اورهال بنز

اورهال بنز شامل مراحل متعددی است که با جمع بندی این مراحل نیز می توان هزینه آن را تخمین زد که در اینجا به معرفی این مراحل می پردازیم:

بهترین اورهال بنز

 • صافکاری و نقاشی بنز: اولین مرحله جهت آماده سازی بدنه است که در این فرایند اجزای بیرونی مانند شیشه سپر، چراغ ها و غیره جدا می شود. سپس اجزای داخلی کابین و زیر کاپوت نیز مانند داشبورد، کفپوش و روکش صندلی برداشته خواهد شد. بعد خوردگی ها را با کشیدن سمباده برطرف خواهند کرد. کف ماشین و شاسی نیز باید کاملا صافکاری شود و بعد توسط نقاش حرفه ای خودرو رنگ خواهد شد.
 • مکانیکی تخصصی بنز یا تعمیر موتور بنز : شامل تعمیرات کامل موتور است که با ضمانت صورت می گیرد و در اینصورت تمام قطعات را جدا می کنند. سپس مشکلات فنی و پوسیدگی ها را مشاهده و رفع می کنند و تراشکاری و تعویض آنها در دستور کار قرار می گیرد. مکانیکی تخصصی نیز که شامل تعویض ترموستات، واتر پمپ، اویل پمپ، دسته موتور، تعویض یا تعمیر سر سیلندر، بلوک سیلندر و رینگ پیستون است بر روی خودرو انجام می شود. این تعمیرات باید توسط افراد متخصص و خبره انجام شود تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند.
 • تعمیرات جلوبندی و سیستم تعلیق بنز همراه زیربندی بنز: این تعمیرات شامل تعمیر و تعویض طبق، توپی چرخ ها، بلبرینگ، سیستم چرخ ها، بوش، قرقری فرمان، اکسل، سیبک، میل موجگیر، سیستم تعلیق، اکسل، کمک فنر و فنر می شود.
 • تعمیرات برقی و یاتری بنز: این تعمیرات نیز شامل تعمیر یا تعویض شمع ها، وایر، دزدگیر، باتری، چراغ ها، برف پاک کن، تسمه دینام و دینام می شود.
 • تعمیرات صندلی و اگزوز بنز: اهمیت این مرحله بسیار بالا می باشد و این تعمیرات بر اساس مدل، خودرو، میزان کارکرد، عمر صندلی و کیفیت آنها انجام می شود و اگزوز و صندلی نیز ممکن است تعمیر یا تعویض شود.
 • صداگیر قطعات بنز: این تعمیرات در مرحله آخر انجام می شود که ستون، سقف، طاقچه، رودری و داشبورد را صداگیری می کنند. علت این صداها نیز ممکن است ضربات شدید دست اندازها و نصب غیر اصولی سیستم ها باشد.

امروزه تولید یک بنز نو طی مراحلی هزینه بر انجام می شود که با انجام مراحل اورهال می توان بنز کارکرده را مانند بنز نو کرد. در این مرحله تعمیرات زیر در خودرو انجام می شود:

بازسازی بنز

 • موتور ۲۴۰ به ۳۲۰ تقویت می شود و در آن تعمیرات اساسی صورت خواهد گرفت.
 • گیربکس دنده ای نیز به گیربکس اتومات تغییر پیدا می کند و سالن کامل باتری ۲۰۳ و ۲۱۱ دو طرف مموری با رنگ کرم و مشکی تعویض می شود.
 • تودوزی و بازسازی صندلی، ستون، سقف و داشبورد انجام می شود و قطعات داخل در مدل های بالا تعویض خواهد شد.
 • شستشو فیلترها، گیربکس، باک و تعویض روغن موتور و تعویض سقف شیشه ای از جمله این خدمات می باشد.
 • با پروگرام برق بنز پلیسی به صورت تخصصی تعمیر می شود و قطعات فنی مکانیکی نیز تعویض خواهد شد.

برای اورهال بنز باید توجه نمود خودرو پوسیدگی زیاد و مشکلات فراوان نداشته باشد زیرا در اینصورت هزینه های گزافی بر دوش شما خواهد گذاشت،

معرفی انواع اورهال بنز

اورهال بنز نصفه

در صورتی انجام می شود که نیاز به خارج کردن کل موتور و همه قطعات نیست بلکه قطعات بخش بالایی موتور تعمیر و تعویض می شود. این قطعات شامل سوپاپ، مهر و موم سوپاپ، واشر سر سیلندر، سرسیلندر، بازوی راکر، پیچ های سر سیلندر و غیره است.

اورهال بنز کامل

در این روش تمام موتور و قطعات خودرو به طور کامل خارج می شود و بالطبع زمان بیشتری صرف آن خواهد شد.

بهترین اورهال بنز

چه زمانی باید اورهال بنز را انجام داد؟

اورهال بنز باید بر اساس نوع مشکلاتی که خودرو دارد انجام گیرد چون برخی مواقع به اورهال کامل و برخی مواقع به اورهال نصفه نیاز می باشد. در صورتی که خودرو دچار مشکلات زیر شود نیاز به اورهال خواهد بود. بیشتر بدانید: تیونینگ بنز

سفید شدن دود اگزوز بنز

 •  اگر دود اگزوز سفید شود باید پی ببرید که روغن موتور در سیلندر نشت پیدا کرده و در هنگام احتراق با سوخت با مخلوط هوا می سوزد. در اینصورت ممکن است رینگ های پیستون دچار شکستگی یا فرسودگی شده باشند. لذا باید این دود با دود صبحگاهی اشتباه نگرفته شود.

  مصرف بیش از حد روغن موتور

 • اگر مدام خودرو روغن موتور کم می کند و چراغ روغن روشن می شود، باید به نشتی موتور یا فرسوده شدن رینگ های پیستون شک کرد.

  داغ کردن دائم موتور بنز

 • این نشان دهنده نشتی در رادیاتور می باشد یا باید به معیوب بودن واشر سر سیلندر شک کرد که اجازه می دهد مایع خنک کننده در محفظه احتراق وارد شود. این داغ شدن موتور خرابی مکانیکی را بدنبال دارد، در اینصورت چراغ هشدار دمای موتور روشن خواهد شد.

  دود اگزوز مشکی در بنز

 • این دود از جمع شدن کربن بر روی دریچه ورودی و پیستون ها نشات می گیرد. به این گونه که در زمان احتراق و زمان فشار دادن پدال گاز، کربن از اگزوز به شکل دود سیاه خارج می شود. کربن خفگی موتور را در پی دارد، زیرا به درستی عملیات احتراق صورت نمی گیرد. در نتیجه راندمان سوخت و عملکرد موتور کاهش می یابد.

  احتراق ناقص کاهش عملکرد موتور

 • در صورت بروز این مشکل در زمان شتاب گیری و دورهای کم موتور می جنبد و عملکرد آن افت خواهد کرد. این مشکل ممکن است از فرسودگی شمع، ترک خوردگی پیستون و رینگ ها باشد.

  صداهای عجیب از موتور بنز

 • این مشکل این معنی را می دهد که بخش هایی از موتور ترک خورده، شل یا فرسوده شده است. علت دیگر آن نیز ممکن است ایجاد فاصله بین میله های پیستون و میل لنگ خواهد بود. شکستگی حلقه های پیستون نیز از دیگر علت های آن است.

سخن پایانی

ضمن بررسی کلی در مورد اورهال بنز باید به این نتیجه رسید که اگر هزینه اورهال بنز و قیمت خودرو جمعا بیشتر از قیمت بنز نو است این کار صرفه اقتصادی ندارد در غیر این صورت اورهال باصرفه خواهد بود. با این وضعیت تحریم و دلار موجود اورهال بنز در ایران صرفه اقتصادی دارد و در صورت نیاز بهتر است زودتر آن را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *