تهران، شیخ بهایی، سئول، جنب پل سئول
۰۲۱۲۲۶۱۸۷۶۰ – ۰۹۱۲۵۷۹۵۵۹۷
شنبه تا پنجشنبه 8 الی 20

علائم خرابی کمک فنر خودرو و تعمیر کمک فنر

تعمیر کمک فنر خودرو

نقش کمک فنر خودرو چیست؟ عمرمفید کمک فنر ماشین  چقدر است؟ از کجا بفهمیم فنر و کمک فنر ماشین سالم است؟ راه های مراقبت از فنر و کمک فنر خودرو چیست؟ هزینه تعمیر فنر و کمک فنر خودرو چقدر است؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به تمام سوالات پاسخ دهیم.

کمک فنرهای خودرو نقش مهمی در تحمل وزن خودرو، جذب شوک‌ها و لرزش‌ها، تعادل خودرو در طول رانندگی، بهبود رفتار خودرو در رویارویی با موانع و پیچیدگی‌های جاده و افزایش راحتی رانندگی دارند.

از طریق کمک فنرها، وزن خودرو روی چرخ‌ها توزیع می‌شود و به همین دلیل این فنرها به عنوان یکی از اصلی‌ترین اجزای سیستم آماده سازی خودرو برای حرکت شناخته می‌شوند. همچنین کمک فنرها با جذب شوک‌ها و لرزش‌های جاده، خرابی قطعات و لوازم داخلی خودرو را کاهش می‌دهند.

از دیگر وظایف کمک فنرها، تعادل خودرو در طول رانندگی و بهبود رفتار خودرو در رویارویی با موانع و پیچیدگی‌های جاده است. همچنین، با افزایش راحتی رانندگی، به سرعت و ایمنی در رانندگی کمک می‌کنند.

با توجه به نقش مهم کمک فنرها در رفتار خودرو، باید همیشه به وضعیت این اجزا توجه کرد و در صورت نیاز، به تعویض یا تعمیر آن‌ها پرداخت.

اطلاعات بیشتر: تعمیرگاه بنز

علائم خرابی کمک فنر خودرو

علائم خرابی کمک فنر خودرو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1- افزایش ارتعاش و لرزش هنگام رانندگی

2- کاهش قدرت کششی خودرو، به ویژه در حالت بارگیری

3- فاصله بین بدنه خودرو و زمین کمتر از حالت عادی

4- تعویض فرکانس و محل شکست کمک فنر

5- ایجاد صدا و سر و صدای غیر عادی هنگام رانندگی

6- بیشتر شدن اتلاف ترمز و سایر لوازم جانبی خودرو

اگر این علائم را در خودروی خود مشاهده کردید، بهتر است به یک کارشناس خودرو مراجعه کنید و کمک فنرهای خودرو را بررسی کنید. توجه داشته باشید که کمک فنرهای خراب، باعث کاهش کارایی و ایمنی خودرو شده و باید به سرعت تعمیر شوند.

علائم خرابی کمک فنر

کمک فنر نقش بسیار مهمی در کنترل اتوموبیل و ایمنی آن دارد، به همین دلیل، در زمان مشاهده علائم خرابی اتوموبیل باید هرچه سریع‌تر برای رفع آن اقدام کرد.

۱. کشیده شدن خودرو به یک سمت

اگر حین رانندگی خودروی شما به یک سمت کشیده شود می‌توان از این موضوع دریافت که کمک فنر خودروی شما باید تعویض گردد.

۲. تکان‌ها و حرکات غیرعادی خودرو

اگر حین رانندگی متوجه شوید که خودرو حین عبور از دست انداز گیر دارد و به خوبی کار نمی‌کند و در هنگام ترمز کردن ماشین حالت شیرجه پیدا می‌کند مشکل از کمک فنر است و باید تعمیر شود.

۳. لغزش و کنترل دشوار خودرو در پیچ‌ها

کمک فنردر کنترل خودرو تأثیر زیادی دارد. خرابی کمک فنر بسیار خطرناک است و کنترل راننده  خودرو در پیچ‌ها کاهش می‌یابد و موجب تصادف می‌شود.

۴. نشتی روغن از کمک فنرها

علت نشتی روغن از کمک فنرها چیست؟

نشتی روغن از کمک فنرها ممکن است به دلیل چندین علت مانند فشار بالای روغن در کمک فنر، خرابی در خود کمک فنر، یا شکستگی در جوش‌های کمک فنر وجود داشته باشد.

هنگامی که کمک فنر دچار نشتی روغن می‌شود، می‌تواند باعث کاهش راندمان و کیفیت عملکرد تعلیق خودرو شود و در صورت نادیده گرفتن این مشکل، باعث خرابی قطعات مرتبط با تعلیق و سایر قطعات خودرو شود.

برای رفع نشتی روغن از کمک فنر، ابتدا باید علت آن را تشخیص داد و سپس نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. بهتر است هر چه زودتر به یک تعمیرکار خودرو مراجعه کنید تا از تعمیر صحیح کمک فنر خودرو اطمینان حاصل کنید.

اگر کمک فنرها نشتی داشته باشند، باید هر چه سریعتر آن‌ها را تعویض و یا تعمیر نماید.

۵. رقصیدن چرخ‌ها

اگر هنگام حرکت چرخ خودرو بالا و پایین شود که در رانندگی به آن رقص خودرو می‌گویند در این حالت مشکل از کمک فنر است.

۶. ساییدگی لاستیک‌ها

پوسیدگی و ساییدگی لاستیک‌ها نشان دهنده آن است که کمک فنرها دچار مشکل شده است و باید تعویض شوند.بیشتر بدانید: تعویض لاستیک بنز

۷. شنیدن صدای تقه‌مانند خودرو

شنیدن صدای تق‌تق حین رانندگی  به‌دلیل شل شدن پیچ نگهدارنده کمک فنراست. و باید سریعا تعمیر گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *