تهران، شیخ بهایی، سئول، جنب پل سئول
۰۲۱۲۲۶۱۸۷۶۰ – ۰۹۱۲۵۷۹۵۵۹۷
شنبه تا پنجشنبه 8 الی 20

علت خرابی قفل فرمان بنز سی 2008 تا 2010

تعمیر قفل فرمان بنز

خودورهای بنز سی ۲۰۰۸تا ۲۰۱۰با ضعف خرابی قفل فرمان روبرو اند معمولا دلایل باز نشدن قفل هنگام استارت، بنز سی کلاس عمر کوتاه قفل فرمان میباشد برای پیشگیری از این آسیب بهتر است قبل از خاموش کردن خودرو فرمان به کامل صاف باشد و توصعه میشود هنگامی که سوییچ را جهت استارت باز میکنید به مدت ۵ثانیه مکس کنید سپس استارت بزنید.

علت خرابی قفل فرمان بنز

هنگامی با این مشکل یعنی علت خرابی قفل فرمان بنز روبرو میشوید قبل از هرکاری سوییچ یدک را نیز امتحان کنید چرا که گاهی مواقع وجود این مشکل میتواند به دلیل از کار افتادن سوییچ باشد در نگهداری سوییچ اتومبیل مرسدس خود کوشا باشید،!
دلیل اکثر خرابیهای سوییچ بنز سواری ضربه خوردن و یا ریختن مایعات روی سوییچ میباشد، در نتیجه برد سوییچ در اکثر موارد قابل تعمیر نمیباشد.

اگر به به بنز دارید پیشنهاد میکنیم تاریخچه مرسدس بنز را که فوق العاده جذاب است مطالعه کنید.

نکته مهم علت خرابی قفل فرمان بنز

علت خرابی قفل فرمان بنز به چند موضوع برمی گردد که در ادامه برایتان بیان میکنیم:

هیچ گاه سوییچ را به مدت طولانی روی ماشین نگذارید!
هنگامی خودرو راخاموش میکنید اگر سوییچ را بر ندارید (ELV)قسمت سیگنال سوییچ فعال میماند و در نتیجه از عمر مفید سوییچ کاسته میشود.
• ضمن اینکنه باطری استارتر خودرو نیز اسطلاحا آندر ولتاژ میشود،
• اگر خودروی شما داری آپشن دکمه استارتر میباشد در ماه به مدت ۵ساعت دکمه استارتر را خارج نموده و از سوییچ برای روشن و خاموش نمودن خودرو استفاده نمایید تا سوییچ بطور خودکار شارژ شود.

• هنگامی که خودروی بنز سی کلاس شما دچار مشکل قفل فرمان شد تنها دو راه دارید حمل خودرو با خودروبر و اعزام به تعمیرگاه، و یا درخواست تعمیر در محل، ما این توانایی را داریم تا مشکل شما در محل برای شما برطرف کنیم و در اکثر مواقع به دلیل اینکه خودرو در پارکنیگ های غیر هم سطع پارک شده و فضا برای جابجایی وجود ندارد لازم است در محل پارک شده تعمیر شود.

بیشتر بدانید: تعمیر جعبه فرمان بنز

• چگونه تشخیص دهیم که خودروی بنز سی کلاس ما دچار نقص قفل فرمان (کد سوییچ)شده است؟

برای عیب یابی لازم است سوییچ را به سمت راست بچرخانید و اگر چراغ پشت آمپر بنز و همینطور چراغ چک روشن نشد و درصورتی که لامپ سقف خودرو روشن میشود و نور کافی دارد خودروی بنز سی کلاس شما دچار نقص قفل فرمان شده است،

آیا قفل فرمان بنز قابل تعمیر است؟

در اکثر مواقع ما با تعمیر قفل فرمان خودروی بنز سی کلاس شما رامثل روز اول درست و پروگرم میکنیم اما اگر برد قفل آسیب دیده باشد تنها راه تعویض قفل فرمان میباشد و بعد از تعمیر شما دیگر با مشکل قفل فرمان روبرو نخواهید شد، توجه داشته باشید که هنگام روبرو شدن با چنین مشکلی تعویض باطری سوییچ هیچ کمکی به شما نمیکند چرا که باطری سوییچ فقط جهت باز و بسته کردن خودرو استفاده میشود.

در این مقاله سعی کردیم علت خرابی قفل فرمان بنز را برایتان بگوییم تا از خرابی آن جلوگیری کنید و زمانی هم که با این مشکل روبرو شدید بدانید علت خرابی قفل فرمان بنز از چیست و با گروه متخصص کاتب تعمیرگاه تخصصی بنز در تهران تماس بگیرید و ما مشکل را برایتان برطرف کنیم.

قفل فرمان بنز

قفل فرمان بنز یکی از قطعات ایمنی مهم در خودروهای بنزینی است که به کمک آن می‌توانید از سرقت خودرو جلوگیری کنید. این قفل عمدتاً با استفاده از یک کلید فیزیکی یا یک کد عددی فعال می‌شود.

برای فعال کردن قفل فرمان در خودرو بنز، ابتدا باید کلید را از جعبه کلید بیرون بیاورید. سپس آن را به قفل فرمان وصل کنید و به صورت راست یا چپ بچرخانید تا قفل فرمان قفل شود. برای باز کردن قفل فرمان نیز کافیست کلید را به صورت معکوس بچرخانید تا قفل فرمان باز شود.

بیشتر بخوانید: رفع مشکلات سوئیچ خودرو

همچنین برخی از خودروهای بنز، به جای قفل فرمان فیزیکی، از یک کد عددی برای فعال کردن قفل فرمان استفاده می‌کنند. در این صورت، کد عددی را با استفاده از کیبورد خودرو وارد کنید و سپس قفل فرمان را با چرخاندن آن با کلید روشن/خاموش فعال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *